recenzje

Plusku-plusku, chlapu-chlap – Cleo Swimwear SS2013

Słońca wciąż mi za mało, dlatego pozostaję jeszcze przez chwilę w letnich klimatach.

Kolejną nowością w sezonie wiosenno-letnim będzie…bielizna kąpielowa marki Cleo 🙂

Nie jestem w stanie pokazać tutaj wszystkich krojów, ponieważ po prostu nie miałam czasu na fotografowanie całej kolekcji na żywo. Coś niecoś postaram się jednak Wam przybliżyć za obopólną korzyścią ( czytelniczki nacieszą oko, ja będę miała ściągawkę jak znalazł w razie potrzeby ;).

Kąpielowe Cleo zadebiutuje na naszych plażach w roku 2013 przy pomocy czterech modeli.

BETTY  (kolor Aquamarine) w następujących krojach:

– bezfiszbinowe tankini oraz usztywniane bandeau na fiszbinie (rozmiary UK 28/60-38/85 D-G) a także wiązany na szyi biustonosz na fiszbinie (28/60-38/85 D-H).

Do tego będzie można zaopatrzyć się w dość nisko wykrojone doły – do wyboru – z falbanką lub wiązane na biodrach (rozmiary UK 8/34-18/44).


Najbardziej przypadł mi do gustu halterneck. Musicie przyznać, że dekolt wygląda w nim dość naturalnie, ale jednocześnie – atrakcyjnie. Materiał jest solidny, mięsisty, o porowatej, ale na szczęście niedrapiącej strukturze.

Podoba mi się przyszyta przy majtkach kontrastowa, różowa plakietka z logo. Jak wiemy – zaraz po konstrukcji i wygodzie bielizny to szcze-góły są w niej ważne  szcze-gólnie 😉 I te groszki, mrrr… Jeden z moich ulubionych motywów 🙂

Hattie (Floral Print) o kroju balkonetki (rozmiary 28/60-38/85 UK D-J) oraz “przekręconego” bandeau (Twist Bandeau; 28/60-38/85 D-G)

W realu twist bandeau przedstawia się następująco:

Do tego będą majtki z falbanką lub inne – wiązane na biodrach (8/34-18/44).

Dolly (kolor Strawberry) oprócz kostiumu kąpielowego o kroju bandeau (rozm. 28/60-38/85 D-G) wystąpi także jako biustonosz balkonetka (28/60-38/85 D-J)

lub plunge (28/60-38/85 D-G)

Do kompletu będzie można nabyć majtki, o ile dobrze pamiętam, marszczone na biodrach podobnie do panachowej Genevy, lub inne – wiązane po bokach. Panie, które lubią zażywać kąpieli mając odsłonięte ramiona będą mogły nabyć także kostium kąpielowy o kroju bandeau (28/60-38/85 D-G).

 

Pippa (Boat Print) uszczęśliwi panie kolejnym kostiumem kąpielowym o kroju bandeau (28/60-38/65 D-G) oraz lekko usztywnianą balkonetką (28/60-38/85 D-H)

Moja modelka mierzyła balkonetkę (otwarta miseczka) :

Jak widać na fotce katalogowej – do balkonetki można będzie nabyć niskie majtki z wywijanym kołnierzem (8/34-18/44).

Oprócz Betty do gustu przypadła mi Tilly o kroju balconette (28/60-38/85 D-J). Mogłaby mieć odrobinę węższy mostek, ale nie będę się czepiać, bo nie chcę wyjść na złośliwca. Poza tym jestem w tym przypadku nieobiektywna, ponieważ przemawiają do mnie wszelkie “ptasie” nadruki na bieliźnie. Przyznaję się bez bicia, że tym printem zostałam “kupiona” 😉

Do stanika będzie można zakupić widoczne na zdjęciach niskie majtki z wykładanym kołnierzem.

Oprócz balkonetki Tilly zaproponuje nam bezfiszbinowy stanik szyty z trójkątów (to ten z prawej strony poniżej, rozmiarówka 28/60-38/85 D-G)

 

oraz “sukienkowe” tankini o kroju bandeau, wykończone u dołu falbanką (28/60-38/85 D-G) z regulacją długości po bokach.

Musicie przyznać, że ta kolekcja, jak na debiutancką, jest spora.

Myślę, że posiadaczki biustów G+ ucieszą się z balkonetek Dolly, Tilly i Hattie. Ich konstrukcja bazuje na konstrukcji “normalnej” bieliźnianej Lucy (modele Tilly , Dolly i Hattie) oraz Juny z linii Cleo. Dzięki tej bieliźnie ujrzymy niedługo na polskich plażach więcej dziewczęcych, zakręconych wzorów na DOBRZE DOPASOWANYCH stanikach i strojach kąpielowych. Do tego dodam od siebie, że jakość materiałów w tej bieliźnie jest  bardzo zadowalająca (owszem, ile się “wymacałam” tkanin, to moje ;).

Stroje powinny pojawić się w Polsce w lutym (Betty, Tilly, Dolly) oraz marcu (Pippa, Hattie, kontynuacja tegorocznej Lucille) 2013. Tyle teoria. Praktyka będzie pewnie jednak taka, że trzeba po prostu pytać w “swoich” sklepach, być może zakontraktowały sobie tę bieliznę na odrobinę późniejszy termin.

Czyżby zanosiło się na to, że wreszcie będziemy coraz rzadziej narażeni na oglądanie fajnych biustów ubranych w absolutnie niefajną, brzydką,  zniekształcającą i “nic nie robiącą” bieliznę kąpielową?

Jak uważacie, czy kąpielowe Cleo zaskarbi sobie łaski biuśc
iastych dziewcząt?

P.S.

Zdjęcia katalogowe do notki otrzymałam dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora marki Cleo. Dziękuję.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *