Biłgoraj i okolice :-),  brafitting

Stanąć z nim na ślubnym kobiercu, wcześniej łzami zalać się…

Bo często tak bywa, moje drogie – zanim szczęśliwa i promienna panna młoda stanie przed ołtarzem, zanim zachwyci swoim wyglądem oblubieńca i zaproszonych gości – planowaniu stroju weselnego nie ma końca. A jak wie większości tych pań, które tę uroczystość mają już za sobą i mogą podzielić się doświadczeniem – po suknię ślubną ruszamy TYLKO i wyłącznie z dobrze dopasowanym stanikiem.

Niestety, świadomość tego, ze źle dobrany biustonosz może zepsuć nawet najpiękniejszą kreację, ma wciąż niewielki odsetek potencjalnych panien młodych. Dlatego cieszę się, kiedy przychodzą do mnie ze słowami “bo pani z salonu sukien ślubnych wysłała mnie najpierw tutaj”. Takie podejście salonów bielizny i pań krawcowych dowodzi ich profesjonalizmu, takie podejście popieram.

Tyle tytułem krótkiego wstępu, bo dziś ma być krótko.

Dla zainteresowanych, poszukujących do sukni ślubnej gładkiego, niedrogiego biustonosza z odpinanymi ramiączkami wrzucam fotki nowości – modelu balkonette Diamond od Kris Line. Na zdjęciach widzicie kolor określony przez producenta jako kawa oraz niżej – mleko (szyty jest także czarny, ale to nie ta okazja ;).

Modelka (dziękuję za pozowanie!) ma na sobie biustonosz w rozmiarze 65DD przy domierzanym ostatnio brytyjskim 30DD:

Miseczka w tym modelu jest profilowana, usztywniana, bez wypełnienia i wkładek. Mostek – dość wysoki. Obniżono lekko tył:

Ramiączka są oczywiście odpinane, a na wewnętrznej stronie obwodu umieszczono paski silikonu zapobiegające obsuwaniu się biustonosza.

Rozmiarówka przedstawia się następująco:

65 B-GG

70 A-G

75 A-FF

80 A-F

85 A-E

90 A-DD

Stanik nie należy do tych typowo ślubnych balkonetek z wąską fiszbiną, które wysuwają mocno biust do przodu. Polecam więc go pod sznurowane, gorsetowe, mocno dopasowane “góry” z lekko obniżonym tyłem. Cena ok 120zł.

Sezon ślubny przed nami, więc życzę Wam bezstresowego poszukiwania odpowiedniego stanika do Waszej wymarzonej sukni. Jak mawiał Han Solo – niech moc będzie z Wami! 😉

11 komentarzy

 • anielka

  Wygląda, jakby trochę spłaszczał, o dekolcie chyba w ogóle nie może być mowy:/ juz lepsza wonderbra Ultimate albo effuniak, jeśli tylko pasuje.

 • renulec

  @Anielka, biusty są różne, różne mają potrzeby. Staram się na tym blogu pokazywać to, co warte uwagi. Uważam, że Diamond jest jej wart, tym bardziej, że widziałam go fizycznie, pracuję na nim i mam coś w tym temacie do powiedzenia. Nie mam u siebie ani Wonderbra ani Effu, więc cóż mogę na ich temat mądrego i odkrywczego napisać, będąc przy tym wiarygodnym źródłem informacji, hm?

 • Ania_Szyfoniera

  Świetny strapek i rozmiarówka też fajna, pracujemy na tej samej konstrukcji, tylko wersji ślubnej, coraz więcej jest dobrych konstrukcyjnie straplessów 🙂

 • renulec

  @Martyna, daje rade 🙂

  @Ania_Szyfoniera, dziękuję za opinię, która jest dla mnie tym bardziej cenna, że pochodzi od świetnego łódzkiego salonu bra fittingu 😀 Pozdrawiam serdecznie!

 • renulec

  @Anita, Ania z Szyfoniery (trzy posty wyżej) to przedstawicielka sklepu łódzkiego, o ile dobrze sobie przypominam czytałam gdzieś, że ta konstrukcja jest też w Stalowej Woli (Magia Stanika), zapraszam oczywiście też do mnie, jeśli masz niedaleko do Biłgoraja.
  Może odezwie się tu też jakiś sklep, który ma te straplessy? Poczekamy, zobaczymy.

  Napisz najlepiej, skąd jesteś, to popytam tu i ówdzie 🙂

 • Anita

  Dziękuję za odpowiedź 🙂 Jestem z Lublina, więc Biłgoraj może nie jest aż tak bardzo daleko, ale jednak to ponad 80 km. Może gdzieś w Lublinie można spotkać biustonosze tej firny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *