recenzje

Wszystkie moje Seleny, czyli czy Nessa tylko tym stanikiem stoi

Po zachłysnięciu się Polek kilka lat temu szeroką brytyjską rozmiarówką, euforycznych zakupach biustonoszy we wszystkich odcieniach tęczy (“bo przecież nareszcie JEST mój nieosiągalny rozmiar 30FF, więc chcę mieć jak najwięcej staników i wynagrodzić sobie poprzednie suche lata!”) – przyszedł czas na refleksje.

Moje nadeszły wraz ze zwyżkującym kursem funta, a co za tym idzie – z podwyżkami cen w zakupie hurtowym. Nagle okazało się, że za ten sam nowy stanik produkcji brytyjskiej klientka musi zapłacić więcej.

Kilkanaście razy usłyszałam – przecież to niesprawiedliwe! Rynek zaznajomiony jest już z markami, krojami, klientki mają swoje ulubione modele i nagle trzeba za nie płacić więcej? Czy pani przypadkiem nie chce dorobić się na rosnącej popularności brafittingu? Chciwość to przecież grzech!

Szybko zrozumiałam, że jakiekolwiek tłumaczenie przyczyny podwyżek tak naprawdę klientki niewiele obchodzi. Patrzą przez pryzmat swoich portfeli i trudno mieć im to za złe.

Postanowiłam więc poszukać w kraju stanika, który miałby:

– szeroką rozmiarówkę,

– “bazę” oraz interesujący “sezon”,

– szerokie ramiączka,

– dobrą jakość materiałów i szycia,

– konstrukcję, która naprawdę “dawałaby radę” w pełnej rozmiarówce,

no i oczywiście

– cenę konkurencyjną w stosunku do zagranicznych marek.

Czy znalazłam?

Owszem.

Właśnie mija rok od czasu mojej znajomości z Seleną. Jest to nieusztywniany biustonosz o kroju balkonowym, ktorego producentem jest malutka rodzinna firma – Nessa z Kłobucka koło Częstochowy (woj. śląskie).

Pierwsze moje Seleny miały kolor cielisty a zamówienie ( w rozmiarówce polskiej) wyglądało tak:

65E-N

70D-M

75C-L

80B-K

85B-J

90B-I

95B-H

Czy któraś z Was pamięta może biustonosz St. Tropez brytyjskiej marki Pour Moi? Szybko okazało się, że Selena jest całkiem niezłym zamiennikiem Tropeza. Dobrze dźwiga biust, ma szeroką fiszbinę. Nadaje piersiom regularny, okrągły kształt. Nie jest to co prawda stanik, który mocno wypycha biust ku górze jak a i jego zabudowanie należy do sporawych, niemniej został pokochany przez moje klientki. Cenią go za szerokie ramiączka, wygodny obwód, dość szerokie boczki i “bezpieczny” podkrój miski w okolicy pachy. Ilość haftek przy zapięciu uzależniona jest od rozmiaru biustonosza. Trzyhaftkowe stosowane jest w obwodzie 65 od miseczki F, 70 od G, 75 od F, 80 od E, 85 od D, 90 od C, 95 od B i 100 od B. Stanik posiada też pionowe fiszbiny boczne, które nie pozwalają się nieestetycznie i niekomfortowo podwijać obwodowi.

W ciągu roku Nessa wykonała spory krok do przodu. Po wstępnych testach i po bardzo ciepłym przyjęciu Seleny przez rynek, marka zdecydowała się poszerzyć rozmiarówkę tego modelu. Teraz wygląda ona następująco:

65E-S

70D-R

75C-P

80B-O

85B-N

90B-M

95B-L

100B-K

Nietrudno zauważyć, że w każdym z powyższych obwodów poszerzono rozmiarówkę o cztery miseczki.

W chwili obecnej żelazna bazówka Seleny to kolory cielisty, biały, czarny, ecru i ecru z beżem. Te kolory szyte są w powyższych rozmiarach.

Dodatkowo Nessa uszyła dwa kolory sezonowe – koral i czerwony. Te z kolei szyte są w “starej” rozmiarówce.

Na biuście Selena w kolorze cielistym i rozmiarze 75J wygląda tak:

W kolorze koralowym (rozmiar 85J) tak:

Przy okazji – dziękuję serdecznie Justynie Czaprackiej-Abramowicz, właścicielce Salonu Brafittingu w Nowym Tomyślu za podesłanie powyższej fotki.

A w kolorze czarnym (rozmiar  65N) tak (to zdjęcie również podesłała mi Justyna):

Poniżej kolor ecru. Tutaj z kolei koleżeńską pomocną dłoń ze zdjęciem wyciągnęła do mnie Monika Kuchna-Mrozek, właścicielka Salonu Kobiecy Raj u Brafitterki z Łęcznej. Dziękuję Moniko!

Nie mam niestety zdjęć “nabiustnych” Seleny białej, ecru-beżowej i czerwonej, ale wierząc w potęgę Waszej wyobraźni w tej materii podrzucam fotki “nieobiustowanych” modeli:

Konkluzja tej notki jest taka – polskie firmy naprawdę MOGĄ uszyć model, który będzie podobał się kobietom i który będzie dobrze pracował. W przypadku Nessy jest to o tyle pocieszające, że Selena zapoczątkowała serię udanych softów tej marki. Po tym staniku na polski rynek bieliźniany raźno wkroczyły Toni (rubin i brąz), Sofia (łosoś) oraz Rossa (szara i cappucino). W podobnej do Seleny rozmiarówce 🙂 Radzą sobie na tym rynku chwacko, więc z pełnym przekonaniem stwierdzam dziś, że minęły już czasy kiedy inni polscy producenci mogli patrzeć z pobłażaniem na producencką “świeżynkę”, którą jakiś czas temu była Nessa.

Ale o nowych softach Nessy napiszę być może za jakiś czas, jeśli oczywiście będziecie tylko chciały. Tymczasem życzę Wam relaksującego, pięknego weekendu!

17 komentarzy

 • kerima

  Selena jest super .Mój wygodniczek . Rozmiarówka naprawdę szeroka .Trzeba tylko pamiętać ,że jest raczej małomiskowa. Nie wiem czy rozmiarówką może równać się z Panache? Tzn. czy 85N Selena , miseczkowo wypadnie tak jak Panache 85K ?

 • Ruda

  Selena to faktycznie bardzo dobry model.
  Chwalona jest bardzo przez klientki nowe ale również i te które wcześniej nosiły staniki brytyjskie.
  Nie mówię, że jest najlepsiejsza na świecie i teraz to tylko SELENA – a brytyjczyk jest feee – fakt pozostaje jednak taki, że Nessa zrobiła duży krok w kierunku takim żeby stać się marką konkurencyjną nie tylko dla Polskich ale też i brytyjskich marek i chwała jej za to – bo w swojej ofercie ma nie tylko Selenę ale również inne modele które są dobre i coraz lepsze.

 • kasica_k

  No to skoro tak, to muszę i ja w końcu tę Selenę obadać 🙂 Fajnie, że Nessa daje radę. Kiedyś rozmawiałam z przedstawicielem tej firmy i wyglądało to bardzo rozwojowo. No i sprawdziło się. Może zwyżki funta niedługo będą nam niestraszne dzięki polskim firmom.

 • brafitka

  @Kerima, Nessowe 85N bym porównywała do brytyjskiego 38JJ, ale jak w każdym dobieraniu bywa różnie, więc rozmiarowo 38K blisko jest.
  Natomiast żadnej, albo w prawie żadnej brytyjskiej marce nie stworzono stanika z takim zakresem równie dobrze się sprawdzającego obwodu od 65 do 100 (czyli 44 brytyjskie – jak często takie widujecie -oprócz marek specjalizujących się w szerokich obwodach? A w tejże setce Selena i inne modele Nessy dochodzi do brytyjskiego H gdy Scluptrese – specjalista przekroczył tę granicę o miskę w jednym modelu, w paru się równa, a cieniutko piszczy przy F w pozostałych)
  @Kasico no wypadałoby 🙂 zgodnie z nurtem dobre, bo Polskie. Polecam przy najczęściej noszonym 36 FF,G rozmiar 80 H lub I a, że Selena ścisła jest to można też brać po uwagę 85 G i H!
  A jeszcze chciałam dodać od siebie, że przyzwoite i dobre sklepy testują i ciągle się uczą. W większości mają u siebie Nessę i to w szerokiej rozmiarówce a w sekcji 85+ też się sprawdza. I nie trzeba mieć kieszeni bez dna by kupić coś dobrego w polskim sklepie.
  I Już mi się tu poniżej przyznawać gdzie się da Nessę kupić:
  1. NOSZĘ BIUSTONOSZE Biłgoraj
  2. BRAFITKA Bielsko-Biała

 • brabella-kraków

  My w krakowskiej Brabelli mamy Nessę Selenę i podpisuje się rękami i nogami pod słowami w poście. Świetny stanik na duże biusty, pięknie kształtuje i trzyma biust. Klientki wracają po kolejne kolory. Dziś miałam klientkę, która przyszła po jednokolorowe Cleo w jasnym kolorze, ale z braku takowego, wyszła zachwycona z kremową Seleną (Cleo 36F, Selena 80G). Cena w porównaniu z brytyjczykami z nowych kolekcji dużo atrakcyjniejsza.

 • Magia

  Potwierdzam ! Selena jest genialna i prawie na każdym biuście leży, a pozostałe softy Nessy sprzedają się na pniu i do zera. Brawo Nessa, brawo Renia za zacną notkę.

 • Bretelle

  Ten wpis zawitał tu w sam raz kiedy go potrzebowałam! Właśnie jestem po rozmowie z przedstawicielem handlowym i chcę zakupić tem model do mojego sklepu, ale się wahałam i szukałam opinie na stanikowych forach. I znalazłam kilka dobrych opini, złej żadnej 🙂 Tak, że niebawem Selena zawita także do Bretelle lingerie w Poznaniu 🙂

 • dobryrozmiar

  W Szczecinie w Salonie Dobry Rozmiar można nabyć już Selenę i Rosse … Klientki już sprawdziły nabiustnie Nessę i pokochały ją 🙂

  Zapraszam Szczecin ul. Więckowskiego 7 (wejście od Śląskiej)

 • Amelia

  Szkoda, że tak jak wszystkie stanikowe firmy, ta również widzi tylko duże biusty i poszerza rozmiarówkę tylko do góry. Poniżej 65E też są biusty, ale o tym i firmy brytyjskie i polskie zdają się nie myśleć.

 • renulec

  @Amelia, Nessa jest marką, która chętnie podejmuje dialog z konsumentkami. Jakie rozmiary i w jakim kroju Twoim zdaniem są jeszcze zaniedbane?

 • snowflake86

  Nabrałam ochoty na Nessę, szczególnie, że ceny w niektórych sklepach są bardzo zachęcające 😉 Czy Selena w kroju semi-soft jest równie udanych modelem, czy tylko ta całkiem miękka?

 • renulec

  @anulla1974, obawiam się, że w rozmiarze 60 czy 65C,D,DD Selena nie miałaby szansy leżeć dobrze. Producent dobrze wiedział, co robi. A push-upy nessowe to właściwie lekko usztywniane biustonosze z cienką, wyjmowaną wkładką, która służy raczej do regulacji asymetrii.

  @snowflake86, semisoftowa Selena nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak soft 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *