eventy,  wiedza

Akademia MamaPyta.pl i Paweł Zawitkowski 9 maja w Biłgoraju :)

Jestem niezmiernie przejęta, ponieważ jakiś czas temu Akademia MamaPyta.pl zaproponowała mi, jako sklepowi praktykującemu bra-fitting uczestnictwo w biłgorajskiej edycji Akademii. Oczywiście bez chwili wahania zaproszenie przyjęłam

i nie mogę już doczekać się wydarzenia. Tego typu eventu jeszcze w naszym mieście nie było, a ja mam szansę tam być i przybliżyć uczestniczkom bra-fittingowe idee! Jupi!

Jeśli w gronie Waszych znajomych jest jakaś młoda (lub przyszła) Mama z woj. lubelskiego – prześlijcie jej, proszę, linka do tej notki. Myślę, że biorąc udział w biłgorajskiej konferencji Akademii zyska ona cenną wiedzę i ominie ją wiele wątpliwości, które często trapią przecież młode Mamy zarówno we dnie jak i w nocy 😉

Gościem specjalnym na tym spotkaniu będzie Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta znany nam z programu Dzień Dobry TVN.

Poniżej wrzucam szersze informacje.

 

Jesteś w ciąży lub rozpoczynasz przygodę z macierzyństwem, a wciąż nurtuje Cię wiele pytań dotyczących okresu ciąży i połogu – weź udział w bezpłatnej konferencji Akademia MamaPyta.pl.

Pytania, które pojawiają się podczas ciąży i połogu zazwyczaj zostają bez jednoznacznej odpowiedzi. Lekarze, rodzina oraz Internet często dostarczają sprzecznych wskazówek. Stąd też powstał pomysł stworzenia Akademii MamaPyta.pl, spotkań, podczas których swoją wiedzę można skonfrontować z doświadczeniem specjalistów.

Spotkanie w Biłgoraju jest kolejnym spotkaniem II edycji cyklu Akademia MamaPyta.pl. W zeszłorocznych spotkaniach Akademii MamaPyta.pl wzięło udział ponad 700 osób. W tym roku Akademia odwiedziła już Lublin, Łódź i Poznań. Konferencje Akademii MamaPyta.pl mają wysoki poziom merytoryczny, co w dużym stopniu odróżnia je od innych tego typu spotkań dla przyszłych mam.

Spotkania w ramach cyklu Akademia MamaPyta.pl gromadziły w każdym mieście rzeszę kobiet spodziewających się dziecka i młodych mam. I nic dziwnego! Akademia prowadzona była w swobodnej i komfortowej dla mam i dzieci atmosferze. Atutem był dobór tematów pod kątem najbardziej interesujących kobiety w ciąży – mówi dr n. biol. Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Poza wykładami, po których następowała żywa dyskusja, urozmaiceniem były też warsztaty. Możliwość udziału w konferencjach w ramach cyklu MamaPyta.pl zaowocowała wartościowymi kontaktami z mamami zainteresowanymi karmieniem piersią i ideą banku mleka kobiecego. Jestem przekonana że zapoznanie się z wieloma tematami w czasie ciąży pozwala uniknąć niepokojów i problemów w pierwszych dniach po porodzie – dodaje Aleksandra Wesołowska.

Podczas  biłgorajskiej konferencji Akademii MamaPyta.pl będzie mowa m.in. o znaczeniu karmienia piersią, o porodzie i przygotowaniu do niego, szczepieniach noworodków i niemowląt oraz suplementacji w okresie ciąży i laktacji. Ponadto poruszony zostanie temat opieki, rozwoju i pielęgnacji małego dziecka. Podczas spotkania odbędzie się również pokaz wiązania chust, pokaz niemedycznych metod ułatwiających poród oraz bra-fitting.

Do Biłgoraju wraz z Akademią MamaPyta.pl zawita Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta, autor książek z serii „Mamo, Tato, co Ty na to?”, który od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci. Paweł Zawitkowski będzie do dyspozycji uczestników przez cały czas trwania spotkania. W trakcie spotkania będzie można również nabyć książki z serii Mamo, Tato co Ty na to? z dedykacją i autografem autora.

Biłgorajska konferencja Akademii MamaPyta.pl odbędzie się 9 maja br. w Biłgorajskim Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 16 w godz. 12 – 16.15. Partnerem Głównym spotkania jest ARION Szpitale Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się na stronie www.mamapyta.pl. Wśród uczestniczek spotkań zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez partnerów Akademii.

Szczegóły dotyczące spotkań dostępne są na www.mamapyta.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/mamapyta

 

Patronat nad Akademią MamaPyta.pl sprawuje m.in. Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią, Fundacja Bank Mleka Kobiecego, Fundacja Mleko Mamy, DOBRZE URODZENI, Stowarzyszenie DOULA w Polsce, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja Wcześniak.

 

Patronat medialny: Nowa Gazeta Biłgorajska, Biłgorajska Telewizja Kablowa, bilgorajska.pl, czasopismo MjakMama, mjakmama24.pl, mamajakty.pl, Bliżej Przedszkola, poradnikmamy.pl, czasopismo Dobra Mama, eMaluszki.pl, eBobas.pl, BabyRadio, benc.pl, blizejprzedszkola.pl.

 

PROGRAM:

14.45 – 16.15   Mamo, Tato, co Ty na to? O opiece, pielęgnacji i rozwoju małego dziecka – Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta NDT-Bobath, konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

PROGRAM

 

12.05 – 12.30  ABC porodu –  mgr poł. Bożena Dzido, położna, ARION Szpitale Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju 


12.30 – 12.50  Poród rodzinny, rodzić z doulą? – Małgorzata Borecka,  doula, prezes Stowarzyszenia DOULA w Polsce

12.50 – 13.15  Karmienie piersią – mgr poł. Grażyna Szymanik, położna koordynująca, Oddział Ginekologiczno – Położniczy i Neonatologiczny, ARION Szpitale Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju

13.15 – 13.45 Mleko mamy to więcej niż pokarm –  dr n biol.  Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji Bank  Mleka Kobiecego
 

13.45 – 13.55 Jak wspomagać zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka


13.55 – 14.15 przerwa

*  pokaz wiązania chust –  Małgorzata Tulej, LennyLamb

*   bra-fitting, czyli jaki ja właściwie mam rozmiar? – Renata Bielesz, noszebiustonosze.pl 

*  pokaz niemedycznych technik mogących ułatwić poród – Marta Plucińska, Małgorzata Borecka Stowarzyszenie Doula w Polsce

 


14.15 – 14.40   Obowiązkowe szczepienia noworodków – lek. med. Piotr Krawiec specjalista neonatolog, Kierownik Oddziału Neonatologicznego, Dyrektor ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju


14.45 – 16.15   Mamo, Tato, co Ty na to? O opiece, pielęgnacji i rozwoju małego dziecka – Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta NDT-Bobath, konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

W imieniu organizatorów i swoim serdecznie zapraszam młode Mamy do udziału w tym spotkaniu. Być może będzie to także okazja do tego, bym osobiście poznała którąś z moich Czytelniczek 🙂 ?

 

6 komentarzy

 • Ania

  Idealna pigułka wiedzy dla każdej mamy 🙂 szkoda, że nie trafiłam na coś takiego kiedy sama byłam w ciąży. Poszłabym dla samego pana Zawitkowskiego 🙂 no i poród z doulą, może mój facet by się przekonał…? ehhh.
  gratulacje współpracy z tak doborowym towarzystwem i w szczytnej sprawie 🙂 mam nadzieję, że wiele mam przekona się do Biustonoszy we Właściwym Rozmiarze 🙂

 • renulec

  @Ania, też mam taką nadzieję 🙂

  @Agnieszka, podejrzewam, że błąd został zauważony już po opracowaniu i wysłaniu materiałów marketingowych do partnerów, więc pewnych rzeczy nie da się odkręcić. Niemniej uważam, że choć taka rzecz nie powinna mieć miejsca, to włosów z głowy drzeć nie będę, bo pozytywów tu widzę jednak więcej niż negatywów. Szkoda, że nie masz innych przemyśleń na temat tej konferencji, niż ta jedna.

 • eloo90

  Już nie mogę doczekać się akademii, chociaż mam dwójkę dzieci (w planach), hi, hi… ;-)) Warto iść chociażby z powodu kompleksowej wiedzy, przekazywanej w jednym miejscu, a jednocześnie możliwości nabycia praktycznych umiejętności – wiązanie chust i ciążowy bra-fitting 😉

 • beniutka_bo

  Ajj,szkoda,że nie w Lublinie, bo do Biłgoraja to jednak mi trochę daleko,bo teraz jakoś te odległości dla mnie urosły chyba;/ Chusty by mnie silnie zainteresowały, pewnie inne tematy też.

 • renulec

  @Eloo, od planów do czynów ;)! Widzimy się 9.05.2013 na Akademii :D!

  @Beniutka_bo, przeanalizowałam lokalizację tych konferencji. Według mojego rozeznania do tej pory właśnie Lublin był najmniejszym miastem, gdzie się odbyły. Z jakiego powodu Akademia zawita do Biłgoraja – nie mam pojęcia, ale jestem w tak pozytywnym szoku, że nie mam nawet chęci tego analizować. Jeśli jednak zdecydowałabyś się na uczestnictwo w tym wydarzeniu (w końcu z Puław to tylko jakieś 2,5 godziny jazdy?) – będzie mi naprawdę super-miło Cię poznać :))) Oprócz chust będzie też poruszana kwestia pomocy douli, mleka matki no i naturalnie będzie “na koniec” charyzmatyczny Pan Paweł. Przyyyjedź, będzie fajnie, zobaczysz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *