wiedza

Amazonka

Będzie o Amazonce, a właściwie o Amazonkach – kobietach, którym operacyjnie usunięto pierś (piersi) lub jej część.

Wczoraj miałam bowiem szczęście uczestniczyć w szkoleniu na temat doboru biustonosza dla kobiet po mastektomii. Piszę o szczęściu, ponieważ tego typu szkolenia są w Polsce wciąż rzadkością. W konsekwencji tego sklepy z bielizną nie posiadają niestety rzetelnej wiedzy w tym zakresie. Często bazuja więc na wiedzy dotychczas nabytej, która przeważnie nijak się jednak ma do bra fittingu amazonkowego. Kiedy więc Agnieszka Socha z Alter Id rzuciła pytanie – czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany tego typu szkoleniem – zareagowałam wręcz entuzjastycznie.

I stało się. Przez niemal cały wczorajszy dzień zdobywałyśmy tajemną wiedzę – jak zbrafitować Amazonkę.

Swoim doświadczeniem w tej materii podzieliły się z nami Dorota Sierocka z warszawskiego Bra-Dreams oraz wspomniana wcześniej Agnieszka (jako dystrybutor amazonkowej marki Royce). Na potkanie przybyły też panie reprezentujące markę Amoena. Miałyśmy więc okazję zapoznać się z szeroką gamą bielizny, wkładek, protez i akcesoriów dla Amazonek.

Przyjechały z nimi też trzy świetne dziewczyny – właśnie Amazonki, które pokazywały nam na żywo, jak na kobiecie po mastektomii, częściowej rekonstrukcji, obustronnej rekonstrukcji  powinien leżeć każdy typ biustonosza (owszem, istnieją straplessy dla Amazonek!). Opowiedziały nam także jak wygląda kobiecy świat (nie tylko bieliźniany) po operacji piersi.

To szkolenie nie zmieniło mojego podejścia do kobiet po mastektomii, raczej utwierdziło w tym, że tu nie popełniłam do tej pory żadnego błędu – taktowne podejście, empatia i dyskrecja jeszcze bowiem żadnej bra fitterce nie zaszkodziły 😉

Jednak jeśli chodzi o sam bra fitting amazonkowy, dowiedziałam się naprawdę sporo. I nie wstydzę się wcale do tego przyznać, ponieważ po tę wiedzę przecież pojechałam. Jak to na szkoleniu bywa – zyskałam też cenne kontakty biznesowe i odświeżyłam towarzyskie.

A na samym szkoleniu było tak:

Część uczestniczek, organizatorka całego zamieszania (dobra robota Agnieszko!), oraz panie z Amoeny:

Autorka zdjęć: Agnieszka Socha

4 komentarze

  • trzykoronki

    Niedziela spędzona na zdobywaniu wiedzy, bezcenne 🙂 Teraz trzeba się zastanowić, czy podjąć wyzwanie? Czy podołam? A Tobie Renatko i całej reszcie uczestniczek dziękuję za te kontakty biznesowo-towarzyskie 🙂

  • renulec

    @Kasia – sutudioBRA, życzę owocnego szkolenia 🙂

    @kasica_k, idea wprost STANIKOMANIAcka!

    @trzykoronki, Aniu, cieszę się, że mogłam Cię poznać nareszcie osobiście 🙂 Moc pozytywnych fluidów przesyłam na ten pracowity czas i…odwagi! Bo kto, jak nie Ty w Pabianicach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *