recenzje,  wiedza

Dobre noclegi w Warszawie, czyli Noszę Biustonosze w Oki Doki Hostel

W Warszawie byłam 1,5 doby. Szczegółowe sprawozdanie z tych spotkań zamieszczę oczywiście niebawem, tak szybko, jak tylko uporam się z materiałem (zrobiłam ponad 400 zdjęć, będzie z czego wybierać!).

Ale dzisiaj, korzystając z tego, że czas wakacyjny, więc może komuś się przyda moja podpowiedź – chciałąbym polecić Waszej uwadze bardzo fajne, klimatyczne miejsce do przenocowania.

W hostelu Oki Doki (bo o nim mowa) nocowałam po raz kolejny i był to niejako mój powrót sentymentalny do tego miejsca. Po pierwsze dlatego, że spałam tam podczas moich pierwszych firmowych kontraktacji w 2010 roku, po drugie – młode Noszę Biustonosze pracowały tam przez jakiś czas, po trzecie – to naprawdę świetny, pełen uroku i pozytywnych fluidów hostel przyciągający do siebie turystów z całego świata. Do tego położony w bardzo dobrej lokalizacji i niedrogi.

Hostel ma swoją stronę internetową, dzięki której możecie zapoznać się z jego nietuzinkowym, artystycznym  wystrojem pokoi oraz cennikiem. W realu traficie tam bardzo łatwo, znajduje się przy Placu Dąbrowskiego 3 (parę kroków od ulicy Marszałkowskiej), czyli w ścisłym centrum miasta, “rzut beretem” od Pałacu Kultury.

Kilka lat temu Oki Doki zostało wybrane przez ponad 500 000 turystów do grona 10 najlepszych hosteli na świecie. Nie dziwi mnie to wcale, zważywszy na to, że ilość pozytywnych not na bezstronnym portalu turystycznym Tripadvisor ma tendencję wzrostową a charakter czasem wręcz  euforyczny.

O tym miejscu napisać można bardzo dużo, ale największą jego wartość stanowią pracujący w nim ludzie. Młodzi, otwarci na świat, zawsze spieszący z pomocą utrudzonym pielgrzymom 🙂

Serdecznie pozdrawiam cały staff hostelu (wiem, że co najmniej jedna z dziewczyn jest entuzjastką bra fittingu) i dziękuję za gościnność.

See you soon Oki Doki (i naprawdę nie gniewam się za te papierową “bransoletkę”, nawet się trochę polubiłyśmy, bo pasowała mi do lakieru na paznokciach 😉 !

5 komentarzy

 • kasica_k

  To super, że Ci się podobało w Oki Doki 🙂 (Mam znajomości w kierownictwie – rozumiem, że staje na wysokości 😉 A na foty czekam niecierpliwie! Mnie sił starczyło na Curvy Kate głównie, ale z dużym zainteresowaniem obejrzałam i wysłuchałam, co do zaproponowania mają Audelle, Charnos i Parfait i mam nadzieję wrócić do tematu.

 • renulec

  @Kasica_k, więc jeśli zobaczysz się z kierownictwem, to powiedz śmiało, że wiesz z pierwszej stopy, bo od bosej pątniczki z Biłgoraja, że hostel jest super! 🙂
  Na razie otrząsam się z wrażeń po obu pokazach ale foty – najważniejsza rzecz. Będą!

 • renulec

  @Kerima, Oki to hostel, więc jeśli ktoś chce zaoszczędzić na koszcie noclegu – może kupic miejsce w pokoju 2- lub więcej osobowym. Ja spałam w Słodziaku, który jest trzyosobowy i przeznaczony wyłącznie dla kobiet, więc miałam pewność, że będę miała ciszę i spokój 😉
  Ceny są uzależnione od sezonu i widoczne na etapie rezerwacji (rezerwacja dostępna jest w panelu po prawej stronie okidoki.pl/wp/lang/pl/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *