recenzje

Biustonosz ślubny gdy dekolt serduszko, czyli Twin vs Konrad

Dzisiaj zwrócę Waszą uwagę ku dwóm biustonoszom, które  możecie założyć do sukni z takim dekoltem:

Temat tego typu dekoltów, zwanych potocznie  serduszkowymi, w serduszko itd. był przerabiany na różnych portalach kobiecych i modowych już nieraz. Jednak w artykułach tych mało jest konkretów jeśli chodzi o modele i marki biustonoszy, które w nich się sprawdzają.

Więc proszę uprzejmie – mała podpowiedź dla mniejszych i średnich biustów (rozmiarowkę podam na końcu notki), czyli polska Carmelia (Konrad) oraz hiszpańska Estelle (Twin) w pełnej krasie!

Celowo przedstawiam Wam oba naraz. Przyznacie chyba, że oglądając je nie będziemy nucić, że “skojarzenia to przekleństwo, więc możemy dziś dać głowę – jakiekolwiek podobieństwo było czysto przypadkowe” 😉 ! O ile Estelle jest obecnie zastąpiona innym modelem w kolekcji ślubnej, to Carmelia znajduje się wciąż w regularnej sprzedaży. Jednak zestawienie właśnie tych dwóch konkretnych modeli uznałam za zabawne.

Być może ich podobieństwo jest dziełem przypadku, być może nie, ale z pewnością zasługuje na uwagę i jest dowodem na to, że w polskich firmach bieliźniarskich drzemie potencjał, trzeba go tylko umiejętnie wykorzystać.

Bo tak naprawdę klientki zupełnie nie są zainteresowane tym, kto był pierwszy i kto kogo inspirował. Dla nich istotne jest, że oba biustonosze świetnie sprawdzają się przy mniej i średnio wyciętych “serduszkach”.

Jeśli chodzi o ten konkretny dekolt – z doświadczenia wiem, że dla kilku różnych pań z różnych salonów sukien ślubnych może on wyglądać inaczej.

Widziałam, że nazwano serduszkiem dekolt tego typu:

a nawet…taki:

Ekhm…Pozostawiam to bez komentarza. Jest taka teoria, że coś powtórzone sto razy staje się prawdą, więc być może były to podobne przypadki.

I o ile jestem skłonna iść  na ustępstwa odnośnie talii (nie każda kobieta ma tę osy 😉 ), to jesli chodzi o “górę” – nie uznaję kompromisów. Serduszko to serduszko i kwita! Może być bardziej  lub mniej wycięte czy wcięte, ale rysunek dekoltu powinien zostać zachowany.

Wracając do biustonoszy – oba to straplessy z lekko obniżonym mostkiem i miseczkami na typowych kopach (kopa – miseczka formowana termicznie), ze stałym, lekkim wypełnieniem piankowym u dołu.

Carmelia:

Estelle:

Od zewnątrz miseczki pokryte są subtelnym, prześwitującym, haftowanym tiulem.

Jak zapewne zauważyłyście – Carmelia jest koloru śnieżnobiałego i posiada srebrną oprawę przywieszki. Estelle to biustonosz w kolorze ecru i ma przywieszkę w kolorze złota.

Oba biustonosze posiadają dość luźne obwody, więc radziłabym poważnie przemyśleć kwestię porządnego ich zaniżenia (szczególnie do ciężkich, bezgorsetowych sukni z odkrytymi ramionami). Mają co prawda na obwodzie silikonowe paski zapobiegające obsuwaniu się obwodu:

Carmelia

Estelle

ale przezorności (szczególnie w TYM dniu) nigdy dość 😉 !

Podaję zakres rozmiarów modelu Carmelia marki Konrad:

60 D E F G H

65 C D E F G

70 B C D E F

75 A B C D E

80 A B C D

85 A B C

90B

oraz aktualny zakres rozmiarów siostrzanego, (bardziej od Estelle zapewne dostępnego obecnie) modelu Eleanora marki Twin:

60 G H

65 D E F G

70 C D E F

75 B C D E

80 B D

85 B C

Na uwagę zasługuje fakt, iż obwody 60 i 65 oraz miseczki powyżej D w tym modelu zostały wyprodukowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiego rynku 🙂

Eleanora, tak jak Estelle, utrzymana jest również w kolorze ecru, jednak haft u dołu miseczki jest inny niż u jej starszej siostry:

Na zakończenie życzę Wam, aby Wasze ślubno-dekoltowe werdykty w pojedynku

były zawsze obiektywne, słuszne i trafione!

A tego wyjątkowego dla Was dnia –  oby Wasze biustonosze spisały się na medal!

P.S.1.

Serdecznie dziękuję firmie Adria ( www.suknie-adria.waw.pl ) za wyrażenie zgody na opublikowanie zdjęć sukni ślubnych.

P.S.2.

Kochane Czytelniczki,

Dzisiaj (27.06.2016) otrzymałam emocjonalnego maila od właściciela firmy Atelier, która jest dystrybutorem marki Twin na Polskę. Tekst maila przedstawiam Wam w całości. Nie dlatego, iż Dystrybutor postraszył mnie pozwem sądowym (także za użycie…moich własnych zdjęć), ale dlatego, by przedstawić Wam jego punkt widzenia. Odnoszę jednak nieodparte wrażenie, że ktoś ma chęć pisać za mnie bloga i w dość obcesowym tonie dyktuje mi jego tematykę i treść. Sprawę pozostawiam bez komentarza. Od dziecka uważam, że tylko winni się tłumaczą i od tej zasady nie robię wyjątków. Ja zaś żadnej winy w sobie nie znajduję (chyba, że winą jest informacja o dodatkowym wprowadzeniu obwodu 60 i 65 oraz dodatkowych miseczek w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiego rynku 😉 ?

Wasza, pozostająca w niezmiernym zadziwieniu nad różnymi perspektywami widzenia bieliźnianego świata

– Renulec

Szanowna Pani,

Reprezentuję markę Twin Lingerie na rynku Polskim od 2007 r. Artykuły na temat tej marki pojawiały się wieliokrotnie. Miałem też możliwość zapoznać się z zamieszczonym przez Panią na blogu „noszebiustonosze.blox.pl” artykułem porównującym biustonosz ślubny Estelle Twin Lingerie z biustonoszem firmy Konrad. Przykro mi że, autor artykułu nie zadał sobie wystarczająco trudu by w wiarygodny sposób przedstawić fakty powstania oraz charakterystykę obydwu modeli. Postaram się więc choć trochę przybliżyć genezę. Biustonosz seria Estelle należy do grupy premium modeli ślubnych wprowadzonych na rynek polski w marcu 2013 roku, drugą serią z tego samego roku jest Vera. Hiszpański producent od roku 2010 z sukcesami wprowadzał kolejne serie, by rozwiać wątpliwość Konrad wprowadził swój model na sezon wiosna 2014 (stąd podobieństwo wizualne do poprzedniej serii marki Twin). Tekst został bardzo spłycony (albo wynika to z ignorancji autora lub próby wprowadzenia w błąd czytelnika), jestem rozczarowany, że porównując te dwa modele autor ograniczył się tylko i wyłącznie do spojrzenia przez pryzmat kszałtu pomijąjąc takie aspekty jak forma copy (w biustonoszu Twin podwójny push-up lub pojedynczy push-up). Został również całkowicie pominięty aspekt zastosowanych materiałów, w p
rzypadku Estelle i produktów Twin Lingerie, są to zawsze materiały najwyższej jakości, zarówno wypełnienia copy, fiszbiny, dodatki jak też koronki producentów włoskich, hiszpańskich czy też francuskich, posiadające certyfikaty jakości. Jestem zaskoczony że osoba z takim doświadczeniem nie dostrzegła tych różnic. Rozumiem że, jest to porównanie modelu marki Twin z roku 2013 ale brak zadania sobie trudu by dowiedzieć się jak modele Twin ewoluowały w ciągu tych trzech lat (chociażby że opisywane obwody – w produktach Twin są dużo ściślejsze) jest ignorancją autora lub zabiegiem celowym, można pomyśleć że stronniczym dalekim od obiektywizmu. Trudno oprzeć się wrażeniu że tekst miał na celu zdyskredytowanie marki Twin jako produktu Premium. Nie mogę zgodzić się na taką formę porównania. Szanowna Pani, pragnę również przypomnieć że publikacja zdjęć wymaga zgody właściciela, a nie przypominam sobie by taka zgoda była wydana. Oczekuję zamieszczenia sprostowania, które rzeczowo wyjaśni różnice między produktami. Brak publikacji takowego sprostowania do 07.07. 2016r. będzie skutkował skierowaniem sprawy na drogę sądową. 

4 komentarze

  • renulec

    @Gościu, z tego, co się orientuję – Carmelia kosztuje w sklepach w granicach 110-130zł a Twiny po ok 190-200zł. Ręki sobie uciąć nie daję jednak, bo nie są to sztywne widełki cenowe. Każdy sklep jest autonomiczny w wycenianiu swojego towaru przecież 🙂

  • renulec

    @Jolanta, trzymam więc kciuki za dobry wybór stanika i sukni (i sugerowałabym raczej tę kolejność a nie odwrotną). Gdybyś miała jakieś pytania to mailuj (sklep@noszebiustonosze.pl) lub dzwoń (792 760 777). Właśnie od niedawna mam bardzo udany nowy model straplessa, który nie płaszczy i w serduszkowych dekoltach też się sprawdza.
    Dziękuję za wierne czytelnictwo 😀 !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *