Uncategorized

z poniedziałku – Opulencebella!

Że model Opulence z Pour Moi:

jest analogiczny do frejowej Arabelli?

Wiem, że za jedną i za drugą stoją zastępy zarówno zwolenniczek, jak i sceptyczek. Pozytywów jest jednak zdecydowanie więcej, więc obie weszły na stałe do “menu” obu marek i co sezon cieszą swoje fanki coraz to nowymi kolorami.

Zwolenniczki Opulencji i Arabelki wychwalają pod niebiosa:

– świetne kształtowanie (oba modele),

– rewelacyjnie podtrzymanie i uniesienie (oba modele),

– bardzo dobrą stabilizację (oba modele),

– sexy design (oba modele),

– stabilny, „niesznurkujący”, wygodny obwód (oba modele)

– spore wycięcie pod pachami  (Opulence),

– węższy rozstaw ramiączek (Opulence).

Zaś najczęściej spotykanym zarzutem, jaki jest stawiany obu stanikom  to  zbyt duża transparentność miseczek  (oba modele), zbyt szerokie ramiączka (Arabella) oraz niestety – cena ( w przypadku Arabelli, która kosztuje średnio 160-180zł).

Jedna z klientek napisała mi kiedyś, że transparentność  to według niej największa zaleta tych staników, ponieważ zawsze widzi, w jaki sposób układa się pierś w miseczce w ciągu dnia  i w razie potrzeby może reagować regulując lepiej ramiączka lub wygarniając/poprawiając  biust .

Na forum Lobby Biuściastych, portalu Balkonetka, w komentarzach Stanikomanii czytelniczki dzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi  tych modeli. Są one, przede wszystkim z uwagi na szereg wymienionych wcześniej zalet i wysokich not u koneserek,  polecane często na „uświadomiony stanikowy debiut”.

pees 1.

Uwaga!

W przypadku idealnego dopasowana któregokolwiek z tych modeli istnieje realne zagrożenie uzależnieniem kolekcjonerskim 😉

pees 2.

Wkrótce grono kolorowych Opulencji zostanie powiększone o tego miękuska (żelek opulencjowy w tym kolorze będzie do nabycia w Polsce od września), w apetycznym kolorze cranberry.

W zasadzie jest ona już dostępna u producenta, więc pewnie niebawem pojawi się w naszych sklepach, tralala:

15 komentarzy

 • strawberry_field

  Arabelki nie mierzyłam, natomiast co do opulencji to z tym rewelacyjnym podtrzymaniem i uniesieniem się nie zgodzę. Opulencja nadaje bardzo naturalny kształt biustowi – tzn. niewiele z nim robi. Uniesienie i zebranie biustu jest niewielkie. Widać to chociażby na balkonetce. Dużo mniej biuściastych użytkowniczek pisało, że w tym modelu ma “mniejszy biust” niż w innych miękkich stanikach. I ja się z tym zgadzam, mój biust w opulencji wydaje się mniejszy niż np. w george’u czy st.tropezie. Aczkolwiek, to opulencja była moim pierwszym miękkim biustonoszem, nauczyłam się dzięki niej jak powinien się układać stanik. Mimo sznurkowatych ramiączek jest bardzo wygodnym i przede wszystkim pięknym stanikiem.

 • tullilaj

  Mój niewielki biust kocha miękką Opulence (32c) a z Arabellą za żadne skarby nie chce się dogadać! Opulence ma odpowiednie fiszbiny, nie jest za “głęboka” (w przeciwieństwie do Arabelli), jest otwarta od góry. Mój najlepiej leżący miękki stanik! Nie robi może efektu “wow”, ale u mnie nawet w Effuniakach trudno to uzyskać. Uwielbiam i rozważam zakupienie wszystkich kolorów 😉 Tylko obwód musiałam podszyć po jakimś czasie, ale podobno moja różowa wersja rozciągała się najszybciej.

 • mmadalena79

  Ja Arabelkę dość lubię, ale nie kocham, bo mi się trochę wrzyna górą miseczki, ale jest piękna, no poza tymi szelkami, generalnie rzadko kupuję Freyę ze względu na szelki. Co do Opulence, mój biust nigdy nie prezentował się tak marnie jak w tym staniku, a jest kompatybilny właściwie ze wszystkimi kształtami i firmami, dostałam ataku śmiechu przy przymierzaniu i odesłałam na drugi dzień, coś jak rozjechana na boki skocznia narciarska:) do tego jakość materiałów użytych w tym modelu jest bardzo taka sobie, zamówiłam wtedy dwa modele z pour moi, oba odesłałam i nie dam kolejnej szansy.

 • renulec

  strawberry_field,
  I ja się z tym zgadzam – miękka Opulencja, w odróżnieniu od żelka ;), to nie jest stanik, który drobnobiuściastym zrobi kreseczkę, bynajmniej.
  Jednak na tej samej Balkonetce, gdzie jest sporo szczupłych dziewczyn z drobniejszym biustem, też można napotkać pozytywne opinie na temat miękuska opulencjowego “nosicielek” z mniejszego końca tabelki.
  Nie wymagajmy jednak cudów od tego stanika. Już nie po raz pierwszy przekonujemy się, że to, co jest dobre dla większych, (lub) pełniejszych, (lub) jędrniejszych biustów niekoniecznie będzie świetne dla drobniejszych, (lub) kroplowatych, (lub) z mniej zwartą tkanką.

  tulilaj,
  No i jak tu ukuć teorię, że Opulencja nie na drobnobiuściaste, kiedy się czyta Twoją euforyczną opinię? ;))

  mmadalena79,
  Ja niestety ani w Arabelce, ani w Opulencji się nie odnajduję, ponieważ są mi pisane po wiek wieków halfcupy 🙁 Ubolewam jednak nad tym faktem okrutnie, ponieważ estetycznie zarówno Arabella jak i Opulence są według mnie bardzo blisko bieliźnianego Oscara.
  Wierzę więc, że w tym przypadku Twoje oczekiwania nie zostały spełnione.Na szczęście jest jeszcze całe morze innych firm, modeli i możliwości! :)) Offtopowo – ponoć wiosna już u Ciebie?

 • kasia_j

  Na widok tych modeli cieknie mi ślina. Ale Arabella zaczyna się od rozmiaru 28DD, więc jest za duża, fiszbiny za to dobre, a Opulence jeszcze nie odważyłam się spróbować. Jednak przerobiłam, Arabelkę właśnie w rozmiarze 28DD na 28D i teraz też mogę cieszyć się nią. W planach mam dalsze przeróbki Frey rozmiarów 28DD na 28D. Co do Opulence to nie wiem, w jaki rozmiar mam celować, to po pierwsze, a po drugie potrzebuję czegoś miękkiego, ale w jasnych kolorach.

 • simerila

  Ja się niestety nie zgodzę co do opinii o obwodach. Moim zdaniem Opulence ma właśnie sznurkowy obwód, po całym dniu noszenia boleśnie się wpija, a z jednym oczkiem przedłużki już mi jeździ po plecach, mam 30tkę na 68cm pod biustem. Natomiast Arabelka ma dla mnie idealny obwód, poza tym że rozciągliwy, więc noszę 28.

 • urkye

  Mierzyłam oba staniki i niestety oba mi nie leżą:( Wielka szkoda, bo są przepiękne. Co ciekawe, idealnie za to pasuje mi Freya Eleanor, która teoretycznie powinna leżeć identycznie jak Arabella;) Jedyne rozwiązanie tej zagadki, jakie przychodzi mi do głowy – inny haft;)

 • renulec

  Kasia_J,
  Opulence to chyba nie jest najlepsza decyzja dla Ciebie.
  Czy jesteś zarejestrowana w noszebiustonosze.pl? Puściłam dzisiaj mailing z miękkimi, chyba coś jasnego w 28DD mi tam mignęło. Bardzo ścisłe i wąskofiszbinowe.

  Simerila,
  Czyli Opulencebella pasowałaby idealnie 😉

  Urkye,
  To jest bardzo prawdopodobne, że przez haft, bo Arabelka ma bardzo ściśle haftowany ten wzorek, choć nie jest on przecież gęsty. Mój biust, pomimo, że nie jest specjalnie sprężysty ciął.

 • renulec

  Simerila,
  A byłam pewna, że już gdzieś widziałam ten kokardkowy motyw 🙂
  Poza tematem – osoba wystawiająca sample na allegro, w takiej ilości…Zastanawia mnie – totalna nieświadomość, czy szuka kłopotów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *